Продукція, виготовлена з кокосового горіха
Кокосова пальма, плоди якої використовуються для виготовлення широкої гами продуктів, зростає практично на будь-якому тропічному узбережжі, але світовим лідером з виробництва продуктів з кокоса є Індонезія, клімат якої найбільш сприятливий для обробітку цієї культури.
Кокосовий горіх досить калорійний харчовий продукт (354 ккал на 100 г продукту) завдяки високому вмісту жирів - до 34%, але все ж найбільше в кокосі води – до 47%. Досить багато в них вуглеводів – майже 12% і харчових волокон – близько 9%. Зате білка в кокосових горіхах мало – всього 3,3%, що компенсується різноманіттям різних вітамінів і мікроелементів. Багато калію, марганцю, міді і селену, трохи менше фосфору, заліза, цинку і магнію, а так само йоду. Більше половини масового складу жирів представлені лауринової кислоти. Вона володіє сильними протимікробними і антибактеріальними властивостями, укріплює імунітет, регулює рівень холестерину в крові. Клітковина, яку містить кокос, корисна для кишечника. Мікроелементи нормалізують обмін речовин, калій покращує роботу серця, залізо корисно при анемії.
М'якоть кокоса називається копра. Вона має багатий вітамінний і мінеральний склад, а харчові волокна і лауринова кислота робить її цінним харчовим продуктом, який широко використовується в кулінарії у свіжому і висушеному вигляді. Якщо копру натерти, то вона буде називатися кокосовою стружкою. Кокосова олія, що отримується з стружки, широко використовується не тільки в кулінарії, але і в фармацевтиці та для виробництва різних косметичних засобів.